Ознака: насилник

Насилник од Скопје физички нападнал малолетници

Полициски службеници од Полициската станица Аеродром, синоќа во 20 часот на бул.„Србија“ го лишиле од слобода М.Л. (21) од Скопје. Како што информираат од МВР, ...

Скопјанец нападнат во Аеродром

Скопјанец на возраст од 26 години доцна синоќа во полиција пријавил дека на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од едно лице. Според пријавата, другите...

Притвор од осум дена за насилникот од автокампот „Градиште“

Охридското Обвинителство поднесе предлог за определување мерка притвор за 32-годишниот скопјанец, кој на 10 јули во Охрид, во автокампотот „Градиште“, извршил грубо насилство врз...