Ознака: МОТОЦИКЛИЗАМ

Бањаја од 13-та позиција го искористи 13-от круг за победа во...

МОТОЦИКЛИЗАМ Мошне интересна беше вчерашната трка за големата награда на Индонезија, која изобилуваше со многу драматика и изненадувачки резултати во серијата Мото ГП во мотоциклизам....

Шампионот Бањаја славеше во почетната трка

Шпанецот Маркез ќе ја пропушти следната трка за ГН на Аргентина, бидејќи вчера во Мадрид му беше оперирана раката, по судирот со Оливеира МОТОЦИКЛИЗАМ Актуелниот шампион...

Во рекордната сезона првпат ќе има и спринт-трки

Спринтерските трки ќе бидат за половина пократки од традиционалните, ќе носат двојно помалку бодови, а и победата на нив нема да се смета како...

Бузалковски со последни подготовки за БМУ Европскиот шампионат

Новиот дизајн од класата 600 кубни сантиметри со кој македонскиот шампион во брзински мотоциклизам Христијан Бузалковски, заедно со неговиот тим „71 Team“, ќе настапува...

„Докторот“ Роси ја заврши пребогатата кариера

Валентино Роси е единствениот возач во историјата на мотоспортот што победил на светските првенства до 125, 250 и до 500 кубици и во класата...

Валентино Роси ќе се трка на 42-годишна возраст

На Роси, кој потпиша едногодишен договор со Петронас Сепанг рејсинг (СРТ) Јамаха за 2021-та, тоа ќе му биде 26-та сезона во мото-спортот МОТОЦИКЛИЗАМ Деветкратниот светски шампион...