Ознака: моторџии

ФОТО: Моторџии во костуми продефилираа низ Скопје за подигање на свеста...

Елегантни моторџии облечени во палто, елек и вратоврска денеска по деветти пат  продефилираа низ скопските улици како дел од глобалното движење „The Distinguished Gentleman's...

Моторџиите со традиционален собир на скопскиот плоштад ја отворија новата мотосезона

Моторџиите од Скопје традиционално се собраа на плоштад „Македонија“ за да си ја честитаат Новата година. Тие на првиот ден во новата година, во 12...

Бесрамни напади на сетилото за слух и на психичката и...

„Загадувањето со бучава“, според сите истражувања, негативно влијае врз квалитетот на урбаниот живот. Сообраќајната бучава го опфаќа секој звук што влијае врз психичката и...

(Галерија) Моторџиите на плоштад си ја честитаа Новата 2023 година

Традиционално, секоја година на 1-ви јануари моторџиите од Скопје се собираат на плоштад да си ја честитаат Новата година. И денес моторџиите се собираат на...

Моторџии возеа низ Скопје за подигнување на свеста за машкото здравје

По седми пат, денеска низ скопските улици моторџии продефилираа дотерани во елегантни костуми на трката чија цел е да се подигне свеста кај јавноста...

Смртоносни замки оптегнати на шумските патишта во Австралија

Возачите на мотори во Австралија се вознемирија откако деновиве беа откриени неколку замки поставени на популарните патеки за возење кои се наоѓаат во шумите....

Моторџиите си ја честитаа Новата 2019 година

Традиционално, секоја година на 1-ви јануари моторџиите од Скопје се собираат на плоштад да си ја честитаат Новата година. Моторџиите се собираат на плоштадот Македонија...

Шведска: Во престрелка меѓу моторџии седум ранети, 12 уапсени

Шведската полиција денеска соопшти дека седум лица се ранети во престрелка меѓу моторџии кај Гетеборг и додаде дека уапсила 12 лица. Од полицијата информираат дека...

Ќе произлезе ли квалитетна одлука по жолчните дебати во градското собрание

Најавената одлука на скопскиот градоначалник Петре Шилегов за регулирање на паркирањето за моторите предизвика многу дебати помеѓу граѓаните, но, секако, и помеѓу моторџиите и...

Моторџиите и градот Скопје на работна група ќе договараат регулирање на...

Моторџиите и градот Скопје ќе формираат работна група за надминување на разликите околу плановите на градот за регулирање на паркирањето мотори. Ова е договорено...