Ознака: Монпелје

По Кил, Порто на гости подобар и од Монпелје

Португалскиот ракометен првак Порто продолжи со одличните игри и во 9. коло од Лигата на шампионите (ЛШ), во кое славеше победа со 27-22 на...

Писонеро: Мораме да се соземеме и да продолжиме понатаму

Првиот пораз по трите победи во низа го симна Вардар од челната на третата позиција, на врвот загосподари Кил, кој уште е непоразен, а...

Следи меч со тим што ја усовршил играта „седум на шест“

Вардар во првиот меч дома сезонава го пречекува Порто, утре од 17 часот Ракометарите на македонскиот и европски првак Вардар утре (17 часот, пренос на...

Тимот на колото постигна 47 гола

Одличната игра и седумте гола во воведниот меч во Лигата на шампионите (ЛШ) против Монпелје, по петгодишна пауза го врати вардаровиот централен бек Сташ...

Писонеро: Не е лесно да се победи во Монпелје

За двократниот европски ракометен првак Вардар, победата над Монпелје беше вкупно 70-та во групната фаза во ЛШ, па моментно на таа топ-листа е на...

Вардар по трет пат славеше во Монпелје

Двократниот европски првак и актуелен бранител на титулата Вардар, со победа ја започна годинешнава Лига на шампионите (ЛШ) во ракомет, откако попладнево во Монпелје...

Македонските тимови ја почнуваат сезоната во ЛШ

Во првото коло Вардар денеска гостува кај Монпелје, за кој настапуваат и Ричардсон, Порт, Гребиј, Дуарте, Шего..., а дебитантот Еурофарм Работник утре го пречекува...

Најмладиот го победи највозрасниот тим во 1-то коло на ЛШ

Најмладиот тим сезонава во Лигата на шампионите (ЛШ), шведскиот првак Савехов, славеше победа на гостувањето кај највозрасниот состав во ЛШ, финскиот првак Кокс со...

Монпелје е најслабиот бранител на титулата?

Актуелниот европски првак е најрано елиминиран, веќе по групната фаза, во споредба со сите претходни прваци откако ЛШ се игра со фајналфор. Како бранители...

Вардар му пресуди на шампионот

Без разлика на малите падови во играта, ние имавме целосна контрола на мечот и заслужено го победивме Монпелје. Некои не очекуваа да завршиме на...