Ознака: Мини-реконструкција

Мини-реконструкција на грчката влада

Досегашниот алтернативен министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, е именуван за нов шеф на грчката дипломатија, соопшти портпаролот на Владата во Атина...