Ознака: министерот за здравство

Бројката на заразени од коронавирус во Македонија се искачи на 76

Вкупниот број дијагностицирани пациенти со коронавирус се искачи на 76, откако попладнево се дијагностицирани уште шест лица позитивни на коронавирус, соопштија од Министерството за...