Ознака: миленик

На летување со вашиот миленик

Во екот на годишните летни одмори, многу од сопствениците на миленици се мислат дали да патуваат со миленикот или не, се прашуваат што сѐ...

Принцот Ендру ѝ подари куче на кралицата

Британската монархиња, наводно, добила ново домашно милениче од својот син, принцот Ендру, и неговите ќерки, принцезите Беатрис и Евгенија. Шестнеделното куче од расата велшки корги...

Правилна дресура за спокоен живот со миленик

Според експертите, една од најголемите грешки што ја прават сопствениците на кучиња се недоволната социјализација на кучињата и лошото воспитување, односно дресура НЕКОИ РАСИ НА...

Збогум за миленикот на њујоршката ликовна сцена

Сликарот Џејсон Полан, најпознат по обидот да наслика портрет на секој жител на Њујорк, плоден автор и миленик на ликовната сцена во Њујорк, почина...

Животни – Како да го решите митарењето на вашиот миленик

Миленичињата се дел од нашето семејство и тие ни се лојални пријатели, но исто така се и машина за производство на влакна што се...

Миленикот на публиката Никола Ристановски на белградска сцена

Македонскиот народен театар ќе гостува на 8 декември на Големата сцена на Народно позориште во Белград, со драмата „Животот е прекрасен“, по текстот „Самоубиец“...

Вакцината е незаобиколна доколку сакате да го зачувате здравјето на вашиот...

Постојат сопственици што се целосно посветени на препораките од нивните ветеринари и навремено ги вакцинираат и третираат своите миленици, но преостанатиот дел не ја...

Творот како домашен миленик

Творовите се со игрив и љубопитен карактер и ќе го бараат вашето целосно внимание, барем додека се будни, бидејќи спијат по 20 часа на...

Влатко Владичевски – миленик на двете навивачки групи

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (135) Без оглед дали настапуваше за МЗТ Скопје или за Работнички, Владичевски беше...

Со миленикот преку граница

Секако, за почеток треба да ја имате потребната документација, односно пасош и сертификат за поминување граница, но и да посетите ветеринар Ако планирате на одмор...