Ознака: материјална штета

Силен земјотрес го погоди Непал, над 100 загинати

Најмалку 137 луѓе загинаа, а десетици се повредени по земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала што денеска го погоди западниот дел...

Најмалку 26 лица загинаа во торнадото што ги зафати југот и...

Најмалку 26 лица загинаа во налетот на торнада што погодија градови во јужниот и средниот запад на САД. Би-би-си денеска јавува дека силните ветрови оштетија...

Тројца затвореници од „Идризово” упаднале во канцеларија на затворската полиција и...

Тројца затвореници влегле во канцеларијата во зградата на затвореното одделение во затворот „Идризово“, во која имало вработени лица, при што едниот од осудениците оштетил...

Повеќе од 160 лица загинаа во земјотресот во Индонезија, продолжува потрагата...

Расте бројот на загинати по земјотресот кој утринава со јачина од 5,6 степени според Рихтер ја погоди Индонезија. Според последните податоци на индонезиските власти, 162...

Фотовест: Снегот турна дрвја во Автокоманда, едно падна врз автомобил

Неколку дрвја паднаа од тежината на снегот утринава во скопска Автокоманда. Едно од паднатите дрвја, падна врз паркирам автомобил и предизвика материјална штета.  

Камион се преврте на терминалот кај Деве Баир, колона пред граничниот...

Камион со турски регистарски ознаки вечерва се превртел на терминалот кај Деве Баир, поради неисчистен снег. Причинета е материјална штета. Превозници од повеќе држави, возачи...

Големи поплави во Германија и Австрија, има стотици исчезнати, бројот на...

Обилните дождови, кои паднаа со повеќе од 100 литри на метар квадратен, предизвикаа нови поплави во германската провинција Саксонија, на истокот од земјата. Поплавите ја...

Варел кафе на плин и го предизвикал пожарот во Ново Лисиче

Од запалениот стан во Ново Лисиче пожарникарите извлекле петмина, меѓу кои една неподвижна жена и маж, кој од стресот не можел да оди па...

Земјотресите предизвикаа само материјална штета

Во силниот земјотрес што ја погоди Албанија се повредени најмалку 105 лица, оштетени се повеќе од 290 куќи, а на 20 станбени згради се...

Најмалку 100 жртви во поплави во Јапонија

Најмалку 100 лица настрадаа во поплави предизвикани од поројни дождови што го погодија југозападниот дел на Јапонија. Силните дождови предизвикаа лизгање на земјиштето, па...