Ознака: мандарини

Неколку причини зошто треба да јадете мандарини

Здрава храна Сезоната на мандарините започнува, а ова овошје се препорачува да се јаде често, бидејќи е богато со витамин Ц, го штити нашиот имунитет...

АХВ: Во Mакедонија нема од мандарините со пестициди од Турција

Инспекциските служби на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) вршат континуирани контроли и на пратките со цитрусно овошје кои се увезуваат во земјава и...