Ознака: Максим Димитриевски

Важно e да победи демократијата, граѓаните да бидат обединети и да...

Македонскиот народ покажува капацитет во клучни моменти, важно е да се избере претседател и да се дефинира идниот состав во Парламентот - изјави по...

Димитриевски: До овој момент немаме разговори за можни коалиции со кој...

Лидерот на ЗНАМ-За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска изјави дека досега ниту еден претставник на ЗНАМ нема водено никакви разговори по основ на било...

Димитриевски ги изнесе условите на ЗНАМ за коалицирање, побара оставки од...

Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска ги изнесе условите на партијата за постизборно коалицирање за формирање на идната влада...

Максим Димитриевски: ЗНАМ испишува историја, станува трета политичка сила во Македонија

Претседателот на движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски, вечерва изрази голема благодарност до сите граѓани на Македонија за денешното гласање на претседателските избори. -За мене е поголема...

Димитриевски: Нека денешниот ден биде празник на демократијата во Македонија

Кандидатот за претседател од Движењето ЗНАМ– За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска гласаше и на граѓаните им посака успешни избори и да победи демократијата...

Димитриевски од Струмица: Доживеавме во Скопје да скандираат УЧК, а цела...

Доживеавме вчера во Скопје да ни веат знамиња на туѓи држави и да ни скандираат УЧК, а притоа целата наша политичка елита и од...

Димитриевски со „Манифест за Македонија“ бара поддршка за претседател

Мојата програма се базира на пет стратешки начела и пет приорити со кои ќе се зафатам во првите 200 дена. Моите пет начела се:...

Како претседател нема да бидам послушник, без ЗНАМ нема да има...

Сакав да излезам од комотната зона на градоначалник кој има уште половина мандат поради лошата ситуација во која се наоѓа народот и да влезам...

Максим Димитриевски ги собра потребните 10.000 потписи за кандидат за претседател

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски собра 10.000 потписи за кандидат за претседател. - Над 10.000+ потписи за кандидат за Претседател! Благодарам за поддршката. Продолжуваме заедно...

Димитриевски: Македонија мора да излезе од црно-сивиот свет во којшто функционира,...

Кандидатот за претседател од политичката партија Движење ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриевски, денеска се потпиша за официјализирање на кандидатурата во просториите на...