Ознака: Лото

Во киоскот на Аце во Кичево – местото каде штo паднаа...

Откако се дозна дека во последното коло на Лотарија на Македонија, жител на Кичево ја добил највисоката премија - околу 500.000 евра, оваа информација...

Во Кичево добивка на Лото од пола милион евра – на...

По вечерашното извлекување на броевите од последното коло на Лотарија на Македонија, засега непознат добитник, за погодени седум броеви ќе добие 500.000 евра. Интересно е...

Се слави 7-ка вредна 27.385.728 денари во Кочани

Државна лотарија со радост известува дека во 11. коло од играта на среќа лото 7, падна 7-ка лото-премија во вредност од 27.385.728 денари, (околу...

Греби за еко-скутер, вози „бе-ем-ве“ Х7

Веб-страната www.loto.mk е адреса за нова бонус игра, а влезница за учество е недобитен инстант лоз „Еко скутер“ Државна лотарија со задоволство најавува уште една, возбудлива,...

Добитниците на рекордната седумка им се заблагодарија на останатите играчи

7-ка вредна над 31.000.000 денари „падна“ кај добри луѓе од Битола Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата...

Одиграјте ги онлајн вашите среќни лото-броеви

Државна Лотарија ги известува играчите на игрите на среќа, а особено добиниците на добивки вредни над 5.000 денари, дека Благајната на Државна Лотарија која...

Првиот автомобил „БМВ ИКС 1“ од инстант-лозот Мини и Макси отпатува...

Кристина Велјановска - Костовска од Битола е првата добитничка на автомобил БМВ ИКС 1 од инстант-лозот Мини и Макси. На плоштадот Македонија во Скопје, пред...

Добитник на лото во Британија стана побогат и од Ед Ширан...

Сопственик на лото-ливче од Велика Британија го освои џекпотот на „Евромилион“, со што стана најбогат Британец кој е добитник на лото. Како што пренесуваат...

Вториот „земјотрес“ за кичевчанецот Зоран

Животот испишува неверојатни приказни. Некои од нив се овековечени и низ страниците на нашиот весник за време на неговата 75-годишна историја и традиција. И...

Жител на Кичево е добитник на најголемата награда на лото

Играчите на лото во Кичево не можат да се пожалат на лошата среќа, бидејќи за неполн месец главната награда на лото ја добива граѓанин...