Ознака: лекување

На инфективните одделенија се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата е пријавено дека се лекуваат вкупно 927 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По...

Од коронавирус во болниците во Македонија се лекуваат 1.545 пациенти

Во болниците во државата од коронавирус се лекуваат 1.545 пациенти, соопшти Министерството за здравство. Од таму додаваат дека капацитетите не се исполнети и дека...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 30 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 30 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 256 лица сомнителни и потврдени...

Во болниците се лекуваат 597 ковид-пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 30 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 30 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 283 лица сомнителни и потврдени за...

Низ болниците се хоспитализирани 883 ковид-пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ Македонија е...

Во скопските болници се лекуваат 379 ковид-пациенти, голем дел се на...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 17 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за здравство. Од таму додаваат...

На инфективните одделенија се лекуваат 537 пациенти, слободни кревети има

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 537 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот....

Во болниците се лекуваат 1.238 ковид-пациенти, има околу 270 слободни кревети

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона-вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во ковид – центрите во Скопје се лекуваат 480 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 37 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, а вкупно се лекуваат 480...