Ознака: лекување

На инфективните одделенија се лекуваат 186 лица заразени со коронавирус

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 186 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. Според Министерството...

Во ковид-центрите во Скопјесе хоспитализирани 7 пациенти, а вкупно се лекуваaт...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 7 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 127 лица сомнителни и потврдени...

Во болниците од коронавирус се лекуваат 1.085 пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Штипјани измамени за над 700.000 денари, маж ги лажел дека лекува

Двајца штипјани се измамени за голема сума од маж кој ги довел во заблуда дека лекува болести. Измамникот е 42-годишник од Кочани, а полицијата против...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 920 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 920 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. Според извештаите...

Со законски измени ќе се регулираат цените во приватните болници

Владата на денешната седница ги утврди измените и дополнувањата на Законот за здравствена заштита со кои, меѓу другото, Министерството за здравство добива дополнителни овластувања...

Во болниците од коронавирус се лекуваат 1.687 пациенти, во Скопје за...

Вкупнно 1.687 пациенти со компликации на коронавирус, се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава. Има околу 340 празни...

На инфективните одделенија се лекуваат 1.581 пациент, во Скопје примени нови...

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата е пријавено дека се лекуваат вкупно 927 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По...

Од коронавирус во болниците во Македонија се лекуваат 1.545 пациенти

Во болниците во државата од коронавирус се лекуваат 1.545 пациенти, соопшти Министерството за здравство. Од таму додаваат дека капацитетите не се исполнети и дека...

Во ковид-центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 30 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 30 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 256 лица сомнителни и потврдени...