Ознака: лекар

Бојмацалиев: Лекарот не бил убиен во автомобилот во кој беше пронајден...

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во изјава за МИА потврди дека лекарот кој беше пронајден мртов на паркингот пред поликлиниката Железара, според...

Одреден куќен притвор за двајца од приведените по убиството на лекарот...

Куќен притвор во траење од 48 часа е определен за две од лицата кои беа задржани за убиството на докторот во скопската населба Железара,...

Приведени се вкупно три лица за убиството на лекарот во скопската...

Приведени се вкупно три лица поврзани со убиството на лекарот во скопската населба Железара, изјави денеска техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски.. – Според...

Тошковски: Двајца приведени за убиството на лекарот во Железара

Две лица се приведени во врска со убиството на лекарот во скопската населба Железара, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Панче Тошковски. - Се врши...

Лекарската комора бара итна разрешница на случајот со лекарот што беше...

Лекарската комора го осуди вчерашното убиство на докторот, кој со убодни рани беше пронајден мртов на паркингот пред поликлиниката Железара и бара од надлежните...

Здравствените установи подготвени со дежурни екипи, но бидете умерени за новогодишната...

Министерството за здравство информира дека сите јавно-здравствени установи во пресрет на одбележувањето на новогодишната ноќ се подготвени со дежурни екипи за обезбедување на потребната...

Кашлица – како се лекува и кога на лекар

Автор: Д-р Ариф Мемеди, оториноларинголог Кашлица (lat. tussis) представува автоматски, природен рефлекс (без човечка волја) кој помага во исфрлање на секрет, разни надразнувачи, туѓи честички...

Наместо честитки, британски лекар, по грешка, испраќал дијагноза за рак

Ординација во Северна Англија по грешка на своите пациенти им испратила порака со известување за рак на белите дробови и со метастази наместо божиќно-новогодишна...

Размислете дали можете сами да се погрижите за себе пред да...

Здружението на германски лекари ја повика јавноста да избегнува да бара помош во одделениејата за итна помош ако за време на празниците страдаат само...

Период на вируси и бактерии меѓу децата: Заразноста голема

Респираторните вируси кои ги засегаат горнореспираторните патишта клинички се манифестираат како ринитис, фарингитис, ринофарингитис, тонзилитис, ларингитис,тонзилоларингитис и синузитис Автор: Д-р Бобан Блажевски Од почетокот на училишната...