Ознака: ЛГБТИ-заедница

Ај да рушиме власт бе, пеер!

Кај си бе, пеер? Еве бе, пеер! Што наваму бе, пеер? И јас бе, пеер, малку низ колумна, гол да ти шетам. Океј бе, пеер. А...

Заев на Твитер даде појаснување за неговата изјава

Премиерот Зоран Заев на Твитер ја објасни својата изјава која предизвика силни реакции во јавноста, откако претходно денес на прес-конференција кажа дека нема да...

Прва Парада на гордоста во Македонија

  Во тек е Парада на гордоста во Македонија, во знак на бробата за правата на лицата од ЛГБТИ-заедницата, под организација на Националната мрежа за...

Скопје парадира за ЛГБТИ, а маршира за семејството

Денес во Скопје ќе се одржат две јавни демонстрации на вредности, соодветни за групите што се одлучија тие вредности јавно да ги промовираат. Имено,...