Ознака: криминалец

Приведен криминалец од Скопје, расчистени четири кривични дела

Полициски службеници од ЕВР ОКР Ѓорче Петров на 20 април во 13.30 часот од слобода го лишиле Н.А.(31) од Скопје, а вчера против него...

Во Куманово уапсен криминалец баран со потерница

Полициски службеници од Отсекот за потраги при СВР Куманово вчера во 21:00 часот го лишиле од слобода И. С (32) од Куманово. Тој бил...

Приведен криминалец баран од Интерпол

Полицијата денеска на Граничниот премин „Аеродром Скопје“ на влез во земјава го лиши од слобода Е.А. од Турција, кој бил баран со меѓународна потерница...

Приведен криминалец од Грчец баран со меѓународна потерница

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Е.З. (21) од село Грчец баран со меѓународна потерница од страна на...

Во Струга приведен криминалец од Скопје по распишана централна потерница

Приведен 27-годишен скопјанец, за кого била распишана централна потерница за издржување затворска казна. М.Т. е осуден на казна затвор за сторени кривични дела по член...

Гранични полицајци ослободиле осудено лице барано со потерница

Двајца гранични полицајци се суспендирани и добија кривични пријави за злоупотреба на на службената положба и овластувања. Според информациите, тие ослободиле осудено лице, кое...

Приведен криминалец од Битола, при претрес му биле пронајдени 56 илјади...

Вчера на Граничниот премин Делчево, полициски службеници го лишиле од слобода Д.Д. од Битола затоа што при пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа...

Уапсен криминалец во бегство, кој треба да издржи 10-годишна казна во...

Во вечерните часови на 19 мај на булеварот „Мајка Тереза” во Скопје, бил лишен од слобода Р.К. (36) од Скопје, по добиена судска наредба,...

Приведен криминалец осуден на седум и пол години затвор

Приведен е криминалец кој бил осуден на седум и пол години затвор, информираа од министерството за внатрешни работи. Според информациите од таму, денеска околу 17...

Приведен криминалец баран со потерница

Полицијата приведе 49-годишен криминалец баран со потерница. - Денеска, (8.2.2021), во 14.30 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка, отсек за потрага, го...