Ознака: координатор

Владанка Андреева назначена за постојан координатор на ОН во Азербејџан

Генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш ја именуваше Владанка Андреева од Македонија за постојан координатор на Обединетите нации во Азербејџан, пренесува „Тренд“, повикувајќи...

Координаторот на Исламска држава фатен на аеродром во Ирак

Ирачката служба за борба против тероризaм објави дека го уапсила координаторот на групата Исламска држава (ИСИС), Ирачанец познат под военото име Абу Наба. Како...

Почина Ратка Димитрова, пратеничка од првиот собраниски состав на Македонија

Ратка Димитрова, пратеничката и координатор на првата пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието во период од 1991 до 1994 година, почина вчеравечер на 80-годишна...

Пендаровски: Постојат алтернативи за НАТО, но прашање е колку се квалитетни

Прашањето за Македонија не е дали постојат алтернативи за членството во НАТО, туку дали тие алтернативи се доволно квалитетни за земјата, изјави денеска националниот...