Ознака: коментари

ВЕБ-КОМЕНТАРИ

Научниците предупредуваат: Заразата од коронавирус на отворено не е невозможна Пепи Дамјановски: Ризикот на отворено, како парк, улица, плоштад..., каде што може да се одржи...

ВЕБ-КОМЕНТАРИ

ДУИ ќе го разгледувакоалицискиот договор Ангел Иванов: Па ние заради ваквата коалиција ли правевме предвремени избори? Повторувачи ли сме? Заев и Ахмети се договорија последните 100...

Нов превод со коментари на „Така зборуваше Лао Це“

Друштвото за издавачка дејност „Македоника литера“ деновиве ја објави книгата „Така зборуваше Лао Це. Тао Те Кинг, нов превод со коментари“ од познатиот кинеско-американски...

Тагата на модерниот Хачико излажа многумина

Фотографијата од кучето кое лежи покрај една од жртвите во земјотресот во Драч, затрупана во урнатините, привлече големо внимание на социјалните мрежи, измамувајќи многумина...

Кабул бара објаснување за коментарите на Трамп

Авганистан побара објаснување од Соединетите Американски Држави за коментарите на нивниот претседател Доналд Трамп, кој рече дека тој многу лесно би можел да ја...

Турција ја предупреди ЕУ за „несоодветни“ коментари

Анкара ја предупреди ЕУ да не се меша во внатрешните работи на Турција и во постизборниот процес кој го спроведува високиот изборен совет на...

Истрага за коментари на Интернет

Турското Министерство за внатрешни работи соопшти дека ги презема „неопходните мерки“ во врска со објавите на социјалните мрежи за состојбата во економијата и курсот...