Ознака: клиника

Дуплиран бројот на итни случаи во „Св. Наум Охридски“ поради затворените...

Двојно е зголемен бројот на итни случаи на кои им се пружа медицинска помош во Универзитетска клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во...

Повеќе од една недела не работат хируршките сали на Клинички, ОЈО...

Јавен обвинител ќе ја испитува ситуацијата на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ која настана со затворањето на хируршките сали, кои повеќе од една недела не...

Осуденик од затворот во Идризово ноќеска починал на Комплекс клиники „Мајка...

Во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал осуденикот И.А.(65) од Тетово, кој издржувал казна затвор во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, а...

Мајка од Струмица осомничена за запуштање и малтретирање на дете, примено...

Основното јавно обвинителство Струмица донесе Наредба за спроведување истражна постапка против мајка осомничена за кривично дело – Запуштање и малтретирање на дете од член...

Деветнаесетгодишно момче од Турција донесено на скопските клиники во тешка состојба...

МВР соопшти дека 19-годишен турски државјанин со престој во Скопје вчера бил примен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во тешка здравствена состојба по што...

Меџити: Нема политика во разрешувањето на д-р Јовев, станува збор за...

Ние во сите клиники имаме еден тајминг и праќаме инспекциски надзор. Од Државен санитарен инспекторат, наредив, а има инспекција во Клиниката за кардиохирургија и...

Со скршеници и хематоми примено 16-месечно дете во болница, го подготвуваат...

Со скршеници и хематоми, вчера во охридската болница „Св. Еразмо“ било примено 16-месечно дете, а оттаму итно префрлено на Детска хирургија во Скопје, информираше...

Со слоганот „Не можеме да чекаме“ одбележан Светскиот ден за борба...

„Не можеме да чекаме“ е годинешниот слоган на светската кампања за подигнување на свесноста на населението за малигното заболување лимфом, која почнува на 15...

Клиники се реновираат, градските болници преполни, лекарите и сестрите прегорени

Реконструкцијата ќе заврши до крајот на месецов Реновирањето на Ургентниот центар во Универзитетскиот клинички комплекс „Мајка Тереза“ во Скопје и најавите за реновирање на неколку...

Министерот Сали најавува нов пристап до Ургентниот центар на Клиника

Подготвителните активности за реконструкција на Ургентниот центар и новиот начин на функционирање биле повод за денешната посета на Клиниката за ТОАРИЛУЦ на министерот за...