Ознака: карабах

Интензивни борби и ракетни напади во Нагорно Карабах

Бомби и понатаму продолжуваат да паѓаат во градови и во Ерменија и во Азербејџан, по обновениот конфликт меѓу двете земји за Нагорно Карабах. Лидерите...

Повторно говори оружјето во Нагорно Карабах

Последното избувнување на насилствата за регионот Нагорно Карабах на Азербејџан и Ерменија е најтешко од 2016 година наваму, каде што двете страни деновиве прогласија...

Армијата на Карабах гранатира азербејџански тенкови и оклопни возила

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како единиците на армијата за одбрана на Карабах вршат серија артилериски напади врз колона...

ЛШ тест за Силекс против азербејџанскиот Карабах

Финансиски моќниот азербејџански клуб Карабах ќе биде противник на македонскиот претставник во првото квалификациско коло на Лигата на шампионите и ќе претставува вистински подвиг...

Неочекуван гостин го прекина тренингот на Арсенал во Баку

Мачка го прекина синоќешниот тренинг на фудбалерите на Арсенал на Олимпискиот стадион во Баку, во пресрет на вечерашниот меч против азербејџански Карабах, во Лига...