Ознака: кампања

Серија промоции на висококвалитетните европски конзервирани праски одржана во Скопје

Во рамките на имплементацијата на кампањата финансирана од ЕУ „Peach Flavors WB“ се одржа серија промоции од 28 март до 11 април 2024 година,...

Македонските потрошувачи се запознаа со врвниот квалитет на европските конзервирани праски

Кампањата финансирана од ЕУ „Peach Flavours WB“ е програма која има за цел да ги информира европските потрошувачи во Србија, Албанија, Босна и Херцеговина,...

Го доживеав исклучителниот вкус на европските конзервирани праски во Скопје

Во четврток, 14 март 2024 година, во 14 часот, во „Park Hotel & Spa” („Брик“) се одржа ексклузивна презентација на B2B производи и готвење во...

Македонските потрошувачи се запознаа со врвниот квалитет на европските конзервирани праски

Кампањата финансирана од ЕУ „Peach Flavours WB“ е програма која има за цел да ги информира европските потрошувачи во Србија, Албанија, Босна и Херцеговина,...

Двојните избори на 8 мај: Кампања уште пет дена

Кандидатите за претседател на државата, партиите и коалициите имаат уште пет дена за претставување на своите програми и политички понуди пред граѓаните, во пресрет...

Силјановска-Давкова ќе почитува, но нема да употребува Северна, за Пендаровски тоа...

Ќе го почитувам, но нема да го употребувам – рече кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова за тоа каков ќе биде нејзиниот став кон уставното...

Продолжува кампањата за претседателски и парламентарни избори на 8 мај

Лидерите на партиите, заедно со носителите на листи, како и кандидатите за претседател кои влегоа во вториот круг, и денеска на средби со граѓани...

Kампањи за претседателските и парламентарните избори

Продолжуваат кампањите за претстојните претседателски и парламентарни избори, каде претседателските кандидати, како и кандидатите за пратеници во шесте изборни единици ги претставуваат нивните програми...

Со симулација за изгласување на уставните измени, ДУИ ја започна кампањата...

Демократската унија за интеграција (ДУИ) со партнерите од коалицијата „Европски фронт“ на првиот ден од кампањата за парламентарните избори организираше настан на кој симулираше...

„Вреди“ ги претстави носителите на сите шест изборни единици, програмата ќе...

Албанската опозициска коалиција „Вреди“ денеска во Скопје ги претстави носителите во сите шест изборни единици. Носител во првата изборна единица е Изет Меџити, во втората...