Ознака: изет меџити

Меџити: Уставните измени остануваат приоритет, со меѓународната заедница ќе работиме за...

Членовите на работната група која ќе ги води преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за формирање на парламентарно мнозинство се веќе номинирани, соопшти лидерот на Демократското движење...

Вреди е новиот политички фактор кој ќе ги застапува интересите на...

Лидерот на Демократското движење Изет Меџити кој е дел од здружената албанска опозиција Вреди вечерва на прес-конференција во седиштето на партијата во Скопје изјави...

Гласањето е должност кон себе и кон другите, секој глас е...

Претседателот на Демократското движење и носител на листа на пратениците од коалицијата ВЛЕН во ИЕ 1, Изет Меџити го оствари правото на глас. Тој...

Меџити: Коалицијата „Влен“ не бојкотира, туку повикуваме нашите гласачи да излезат...

Изет Меџити, претседател на Демократското движење и носител на листа во Првата изборна единица од албанската опозициска коалиција „Влен“ на денешната прес-конференција нагласи дека...

Меџити: Законот за игрите на среќа предвидува отстранување на објектите на...

Изет Меџити од албанската коалицијата „Вреди” денеска на прес-конференција во законодавниот дом рече предлог-законот за игрите на среќа во членот 10 предвидува отстранување на...

Меџити: Автономна беше одлуката на Таравари да ја поддржи албанската опозиција

Претседателот на Демократското движење Изет Меџити вечерва изјави дека лидерот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари донел автономна одлука да ја поддржи албанската опозиција...

Меџити: ЕУ преку холандскиот амбасадор информира дека ДУИ стана главна кочница...

Претседателот на Демократско движење, Изет Меџити, на денешната прес-конференција рече дека Европската Унија преку холандскиот амбасадор информираше дека Демократска унија за интеграција стана главната...

ДУИ врши притисок врз судиите од Врховен со барањата за враќање...

Изет Меџити од Демократското движење, придружуван од претседателит на Движењето Беса и Алтернатива, Биљал Касами и Африм Гаши, на денешната прес-конференција истакна дека ДУИ...

Меџити: Законот за амнестија не е во интерес на граѓаните и...

Изет Меџити, претседател на Демократското движење денеска изјави дека Законот за амнестија не е во интерес на граѓаните или на ЕУ интеграциите, туку е...

Османи демантира дека се сретнал со Груевски во Будимпешта по прозивката...

По прозивката од поранешниот член на „огнените“, а сега лидер на новоформираната партија – Демократско движење, Изет Меџити, министерот за надворешни работи Бујар Османи...