Ознака: игри на среќа

Не ги ставајте игрите на среќа во кампањите, апелираат од „Сакам...

Во име на 10 илјади вработени и нивните семејства уште еднаш апелираме секторот игри на среќа да престане да се злоупотребува во предизборните кампањи...

Меџити: Законот за игрите на среќа предвидува отстранување на објектите на...

Изет Меџити од албанската коалицијата „Вреди” денеска на прес-конференција во законодавниот дом рече предлог-законот за игрите на среќа во членот 10 предвидува отстранување на...

Отворено писмо на вработени во секторот игри на среќа до Пендаровски:...

Здружението на вработени во секторот игри на среќа „Сакам да работам“ упати отворено писмо до претседателот Стево Пендаровски по повод усвојувањето на   измените и...

Измените на Законот за игрите на среќа поминаа на Собрание

Собранието денеска во рамки на 140. седница ги донесе измените и дополнувањата на Законот за игрите на среќа и за забавните игри. Опозициската ВМРО-ДПМНЕ...

АСОМ и АПИС го изразија својот револт пред законодавниот дом од...

Членови на Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) и Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) денеска на протест пред законодавниот дом...

Најавени протести ако се изгласаат измените на законот за игри на...

Претставниците на Асоцијацијата на приредувачи на игри на среќа (АПИС) и Асоцијацијата на спортски обложувачници (АСОМ) денеска уште еднаш испратија апел до пратениците да...

Борбата против семејното насилство и активностите на инвалидските организации и Црвениот...

Владата денеска донесе одлука за распоредување на приходите од игрите на среќа и од забавните игри во 2023 година за финансирање на програмските активности...

Сè повеќе измамени битолчани со брзи кредити, лажни наградни игри и...

Секторот за внатрешни работи Битола информира дека зачестиле пријави од граѓани кои се измамени со злоупотреба на личните податоци, односно подигнување на брзи кредити...

Уставен ја отфрли иницијативата за законот за игри на среќа

Уставниот суд на денешната седница ја отфрли иницијативата за поведување постапка за оценување на уставноста на член од Законот за игрите на среќа и...

Претреси во Скопје поради приредување игри на среќа без лиценца

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение...