Ознака: зелено пазарче

Приведен разбојник што ограбил девојка кај Зелено пазарче

Полицијата приведе 23-годишен жител на Крива Паланка за извршено разбојништво. Според информациите, П.Ц. на 17 април годинава извршил разбојништво врз Д.Р.(20) во близина на Зелениот...

Штрајк на пазарџиите од Зеленото пазарче во Скопје

Денеска пазарџиите од Зеленото пазарче во Скопје ќе излезат на предупредувачки штрајк и тезгите ќе останат заклучени во текот на целиот ден поради зголемувањето...