Ознака: здравствени услуги

СЗО: Во многу земји има застој во основните здравствени услуги

Во над 90 проценти од земјите, основните здравствени услуги се нарушени поради пандемијата од ковид-19, се вели во студија која денеска ја објави Светската...

Средба на министрите за здравство во Атина: Потребен е брз проток...

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска во Атина оствари средба со министерот за здравство на Грција, Василис Кикилиас на која разменија искуства за пристапот...