Ознака: Затворени

Дуплиран бројот на итни случаи во „Св. Наум Охридски“ поради затворените...

Двојно е зголемен бројот на итни случаи на кои им се пружа медицинска помош во Универзитетска клиника за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ во...

За сообраќај затворени неколку сообраќајници во Скопје

Поради официјална посета на претседателот на владата на Албанија, Еди Рама, денеска во Скопје ќе биде воведен посебен режим на сообраќај, извести МВР. „Имено, за...

„Отворен Балкан“ – затворени граници

Забрзувањето на протокот на стоки и патници се посочуваше како една од првите „придобивки“ на иницијативата „Отворен Балкан“, во која засега се вклучени Македонија,...

Повеќе затворени отколку отворени фирми

Економските и енергетски кризи силно ги погодија компаниите и закрепнувањето оди потешко од очекуваното, неизвесноста сѐ уште трае, а втората половина од годинава се...

Поради најавите за силно невреме, се затвораат училишта и паркови во...

Поради претстојното невреме, училиштата и гробиштата во јужна Италија се затворени како дел од мерките на претпазливост. Градоначалникот на Неапол, Гаетано Манфреди, одлучи да ги...

В недела затворени неколку улици во Центар поради Скопскиот маратон

Градот Скопје известува дека во недела, 3 октомври, во периодот од 07 до 14 часот на неколку градски улици и булевари ќе се воведе...

Србија – угостителските објекти може да примаат гости и во затворените...

Од утре угостителските објекти во Србија може да примаат гости и во затворените делови. Тие ќе работат до 22 часот, со 50 проценти капацитет...

Затворени три угостителски објекти во кои инспекторите затекнале гости

Три угостителски објекти од Струга, Гостивар и Битола се затворени оваа недела, откако во нив биле затекнати гости и покрај забраната. Претседателката на Инспекцискиот совет,...

Пауновски: Годинава 78 објекти биле затворени поради непочитување на протоколите

Поради одредени фирми, целата угостителска дејност сега трпи последици, вака директорот на Пазарната инспекција, Стојко Пауновски, го објасни непочитувањето на мерките за заштита од...

Инспекторите извршија 5.228 контроли, затворени се шест угостителски објекти

Во периодот од 8 до 14 февруари, Државниот пазарен инспекторат, Државниот инспекторат за труд, Државниот санитарен и здравствен инспекторат, Државниот инспекторат за животна средина,...