Ознака: загината

Српскиот музичар Ѓорѓе Давид учествувал во сообраќајката кај Табановце, во која...

Кумановското обвинителство извршило увид во сообраќајната несреќа што се случи вчера пред граничниот премин Табановце во која загина 49-годишна жена од Куманово. Според првичните сознанија...

Туристка загина откако карпа падна врз хотел на грчкиот остров Крит

Една жена го загуби животот, а нејзиниот 10-годишен син е полесно повреден откако во текот на ноќта се одронила огромна карпа и паднала врз...

Автомобил се преврте кај Прилеп, загина 21-годишна девојка

Дваесет и едногодишна девојка од Прилеп загина во сообраќајна несреќа, што утрово се случила на патот за прилепското село Селце. Во несреќата тешко повредена е...

Во пожар изгоре 72-годишна прилепчанка

Утрово во пожар на куќа на улица Никшичка во Прилеп животот го загуби 72 годишната прилепчанка, Олга.С. Таа изгорела во сопствениот дом. Пожарникарите спасиле уште...