Ознака: добиени

Ракометното ЕП е уште едно во низата добиени доверби

Македонија досега била домаќин на повеќе големи натпреварувања, од шаховска олимпијада, светски и европски првенства во екипна конкуренција, но и организатор на повеќе значајни...

За олимписко злато ќе се игра до два добиени сета

Финалниот натпревар во тенис на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2020 година во Токио ќе се игра до два добиени сета, а не како...