Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25259)

Нова сезона на анимираната хит-серија „Рик и Морти“

Наградуваната анимирана серија „Рик и Морти“ се враќа со петтата сезона, која ќе биде ексклузивно достапна на „Ејч-би-о гоу“ од 21 јуни. Истиот ден...

Натали Портман и Џулијан Мур заедно во новиот филм „Мај –...

Добитничките на „оскар“ ги добија главните улоги во новиот филм „Мај - декември“, на прославениот режисер Тод Хејнс. Заплетот го следи животот на една...

„Доктор Смрт“, мини-серија базирана на вистинска приказна

„Доктор Смрт“ е нова криминалистичка драма за амбициозен неврохирург, кој станува предмет на истрага од двајца колеги хирурзи по неколкуте случаи на смрт и...

Најдобри филмови за летните горештини

Доколку не ги поднесувате летните горештини и сакате да се зaтворите 48 часа и да гледате интересни филмови на темата лето, оваа листа може...

Екстравагантна палата со 365 различни простории

Дворецот „Кастело ди Самеѕано“ што се наоѓа во срцето на Тоскана има вкупно 365 соби, една за секој ден од годината и секоја е...

Колку вода треба да пиеме во текот на летните месеци?

Хидратацијата е важна за зголемување на нивото на нашата енергија, ги подобрува физичките можности и ја намалува главоболката. Луѓето во текот на летото се...

Финска компанија ќе лансира дрвен сателит

Иако сателит направен од дрво звучи како концепт од времето на Леонардо да Винчи, финската компанија „Арктик астронаутик“ навистина сака еден таков да биде...

Маја Кикириткова инспирирана од Матка

Модната дизајнерка Маја Кикириткова ја лансира својата најнова летна капсуларна колекција инспирирана од старовремските моменти и летата поминати на Матка. - Токму поради тоа и...

Заборавете на бесмртноста, невозможно е да се запре стареењето

Речиси секојдневно слушаме за борба против стареењето, што не е за изненадување бидејќи пазарот вреди околу 58,5 милијарди долари. Меѓутоа, сето тоа е обид...

Патувачкото кино на „Македокс“ ќе го посети истокот

Патувачкото кино на „Македокс“ ќе го почне своето патешествие денеска со првата проекција под ѕвездите во Кратово. Магаренцето на „Македокс“ годинава ќе оди по...