Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24950)

Ѕидовите во црна, зелена и виолетова боја го попречуваат сонот

Експертите тврдат: Доколку страдате од несоница, можеби не е лошо да промените некои работи во вашата спална соба, кои секако може да бидат нарушувачки фактор...

Астрономите го потврдија постоењето на егзопланета

Астрономите го потврдија постоењето на Проксима б, егзопланета малку поголема од Земјата што орбитира околу ѕвезда најблиску до нашето Сонце. Европската опсерваторија ја пронајде планетата...

Досадата е добра за менталниот развој

Колку пати ви се случило да не знаете што да правите со себе од здодевност, па се нервирате затоа што мислите дека е губење...

Оживување на духот на голема Бугарија

Нова бугарска политичка линија за македонското прашање (3) „Нова Македонија“ во неколку продолженија донесува извадоци од книгата „Македонското прашање од 1994 до денес - комунизмот...

Грција во пресрет на туристичката сезона го тестира населението и на...

Грција Претставници и лекари од Националната организација за јавно здравје на Грција почнаа акција за тестирање на локалното население на 16 мали грчки острови, за...

Вучиќ: Се откажав од големите иницијативи за решавање на косовското прашање

Србија Српскиот претседател Александар Вучиќ очекува со укинувањето на мерките на новата косовска влада да се отвори простор за дијалог по изборите во Србија закажани...

Црна Гора бара појаснување од Србија за големиот број излечени од...

Црна Гора Институтот за јавно здравје на Црна Гора ќе упати барање за појаснување до колегите од Србија, откако оваа земја објави податок во кој...

Бизнис – инфо

„Бомбардиер“ отпушта 2.500 работници Канадската компанија „Бомбардиер“, која воведе големи промени во авионскиот бизнис пред глобалната пандемија, сега се соочува со голем пад на приходите,...

Најголемите компании според бројот на вработени

Компаниите „Кромберг и Шуберт“ од Битола и „Дракселмајер“ од Кавадарци повторно се најдоа на највисоките две места на листата „100 најголеми компании во Македонија“...

Фотовест

Сообраќајните прописи можеби не се почитуваат, но мерките за здравствена заштита се испочитувани, под услов дека се од исто семејство