Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24583)

Забава за сите што се чувствуваат младо

Неуморниот менаџер и чувар на спомените за некогашниот ноќен живот во Скопје, Милорад Цаиќ-Цајо, на 5 април, во СРЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, организира...

Парискиот музички феномен „Офенбах“ за почеток на „Д фестивал“

Годинашниот „Д фестивал“ ќе се одржи во Дојран, од 12 до 14 јули, а веќе во целиот регион владее огромна заинтересираност за овој музички...

Три дена уметност и забава во МОБ

Годинашното издание на „Фешн енд лајфстајл експо“ се одржува на пет сцени, а галеријата на МОБ ќе биде исполнета со 7 паралелни изложби На 20,...

Црвената земја во Донгчуан

Држава: Кина Провинција: Јунан Надморска височина: 850 метри Оваа природна атракција се наоѓа на 850 метри надморска височина, североисточно од Кунминг, главниот град на кинеската провинција...

Меркел се обидува да го спаси дијалогот Белград – Приштина

Европа ги вложува последните напори да го оживее дијалогот помеѓу Белград и Приштина и да ги спаси шансите за наоѓање решение за Косово. Еден...

Повеќе субвенции за приплоден добиток со педигре

До 11 април годинава може да се поднесуваат барања за финансиска поддршка за приплодни овци, кози и јуници со педигре, набавени од увоз или...

Нуклеарка во туѓ или во сопствениот двор

Иако, во принцип, сите се согласни дека од економски, безбедносни, еколошки и други причини, секогаш е подобро да се користат потенцијалите на некоја од...

Националниот центар за сузбивање криминал стана оперативен

Mинистерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вчера го промовира и направи евалуација на досегашното функционирање на Националниот координативен центар за сузбивање организиран и сериозен...

Македонската цена на најмоќното сојузништво

Додека Македонија ги изодува последните чекори кон полноправно членство во НАТО, по што од буџетот ќе треба да одделува значителна сума пари за одбраната,...

Новото џебно вето на Иванов пак ги подели власта и опозицијата

Претседателот Иванов врати на повторно гласање во Собранието веќе изгласани 11 закони, одбивајќи да го стави својот потпис на указите на кои е наведено...