Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 24547)

Загубената срничка Бамби стана домашно милениче

Децата од селото Белица често нѐ посетуваат за да ја погалат прекрасната срничка, која е многу питома и сакана од сите што барем еднаш...

Дизајнирам венчаници, а не ношници за првата брачна ноќ

Најчесто се бара од мене нешто специјално и уникатно, вели Јовановски во пресрет на седмото издание на „Брајдал фешен најт“ Златко Јовановски, моден дизајнер Модниот дизајнер...

Ивона Јовановиќ сними спот за „Убав е овој свет“

Макфестовската тема на Ивона Јовановиќ, „Убав е овој свет“, деновиве доби свое видеоиздание, кое го изработија Давид Радичевски, познат на широката јавност како Давид...

„Рок ди опера“ во април во Македонската филхармонија

Најголемите рок-хитови на 12 април ќе одекнат во Македонската филхармонија. Овој вонсериски настан, своевиден двочасовен музички времеплов, го организира продукцијата „Прагма“. Публиката ќе може да...

Македонија во второто полуфинале на „Евровизија 2019“

Од Македонската телевизија информираат дека наскоро ќе бидат објавени имињата на евровизискиот тим и на авторите на песната со која Тамара ќе нѐ претставува...

Харадинај е подготвен и за паѓање на Владата?

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај објави дека им испратил писма на премиерите на сите држави во светот, со намера, како што вели, да им ја...

Предлог за воведување неработна недела во трговијата

Министерството за економија на Црна Гора упати предлог до Владата за измена и дополнување на Законот за внатрешна трговија, со кој се воведува неработна...

„Индипендент“: Албанија станува европски наркоцентар

Албанската наркомафија е во врвот на светскиот бизнис со наркотици. Стоката е различна, но патиштата се исти особено кога станува збор за шверцот на...

Стопанска банка станува најголема продажна мрежа за осигурување

Стопанска банка го презентира својот најнов проект, со кој ја збогатува својата содржина, односно понудата на кредитни производи со вклучено осигурување, меѓутоа и дополнително...

Пари има, нема виновник за дупката во вториот пензиски столб

Ќе се открие ли виновникот или целата афера ќе се забошоти? Кој учествувал во скандалот и зошто толку време се криела кражбата од идните...