Ознака: директор

Продолжен притворот на поранешниот директор на СОЗР

Продолжен му е притворот за уште 30 дена на поранешниот директор на Службата за општи и заеднички работи на Владата, Васе Доневски, потврдија од...

Кривична пријава за поранешниот директор на АВРМ

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против поранешниот директор на Агенцијата за вработување В.П. (39) од Скопје поради злоупотреба...

Работници на „Џенерал моторс“ ја демолираа канцеларијата на директорот

Работници на Џенерал моторс во Јужна Кореја насилно влегоа во канцелариите на компанијата по информацијата дека нема да добијат еднократна награда за својата работа. Тие...