Ознака: дензел вашингтон

Дензел Вашингтон во „Праведник 3: последното поглавје“

Оскаровецот Дензел Вашингтон започна серија филмови за поранешниот маринец Роберт Мекол во 2014 година. Третиот филм од серијалот, „Праведник 3: последното поглавје“ ќе биде...

Дензел Вашингтон води на листата на „Њујорк тајмс“ за најдобар актер...

Оскаровецот Дензел Вашингтон, кој ја доби највисоката филмска награда за својата улога во акциониот трилер „Ден за обука“ (2001 година), е на врвот на...

Дензел Вашингтон и Џулија Робертс по 27 години заедно во филм

Дензел Вашингтон и Џулија Робертс ќе глумат во семејната драма на „Нетфликс“ „Остави го светот зад себе“, базирана на најновиот роман на Руман Алам,...