Ознака: Дарко Костовски

Почна изградбата на речно корито и трим патека на Серава во...

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски, го означи почетокот на изградбата на речно корито и трим патека на реката Серава, што претставува остварување на...

Градоначалникот на Бутел алармира за напади врз деца во автобусот „57“,...

Родители пријавиле во полиција дека нивни деца биле физички нападнати во автобусот број „57“ на ЈСП во скопската населба Чаир, по што градоначалникот на...

Костовски: Политичката репресија и прогонот од криминалците на власт мора да...

Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште поточно –...