Ознака: галаб донев

Донев: Бугарија не сака да се меша во внатрешните работи на...

Бугарија не сака да се меша во внатрешните работи на Македонија. Уставните измени и носење други закони секоја држава треба да ги решава согласно...

Бугарија е подготвена за нови избори и покрај партиската игра со...

На 12 дена пред 2 април ние можеме јасно да кажеме пред јавноста дека сме подготвени за избори. Ова го изјави бугарскиот технички премиер...

Нема „модел на Радев“ за именување на бугарскиот премиер

Следен технички премиер ќе биде стариот технички премиер, чие име е Галаб Донев. Ниту за секунда не дозволив други опции. Тоа за „Дарик радио“...

Радев ги закажа парламентарните избори за 2 октомври, привремен премиер е...

Претседателот на Бугарија Румен Радев потпиша укази за распуштање на 47-то Народно собрание и за одржување предвремени парламентарни избори на 2 октомври, како и...

Шахпаска-Донев: Економските мерки за справување со кoвид дадоа позитивни резултати

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, имаше работна средба со вицепремиерот за економски и социјални политики и министер за труд и социјална...