Ознака: воздушни напади

Нема поголема штета по експлозиите во Иран, САД биле однапред известени...

Иранските медиуми утрово објавија дека нема „голема штета“ откако биле регистрирани експлозии во близина на централниот град Исфахан. - Извештаите покажуваат дека нема поголема штета...

САД ги одобрија плановите за напади во Сирија и Ирак, тврди...

Плановите на САД се одобрени за повеќедневни напади во Ирак и Сирија против повеќе цели, вклучително, објави „Си-би-ес њуз“, цитирајќи американски официјални претставници. Официјални лица...

Милициската група Катаиб Хезболах и други групи поврзани со Иран се...

САД извршија воздушни напади во Ирак САД извршија воздушни напади во Ирак против милитантите поддржани од Иран, само неколку дена откако американскиот персонал во воздухопловната...

Израел изврши воздушни напади врз Хезболах

Израелската армија повторно пукаше врз неколку цели на Хезболах во соседен Либан. Борбени авиони на воздухопловните сили нападнаа воен објект во близина на Марвахин во...

Бајден испрати предупредување до Иран, американски ловци гаѓаа цели во Сирија

Американскиот претседател Џо Бајден испрати ретка порака до иранскиот врховен верски лидер, ајатолахот Али Хамнеи, предупредувајќи го Техеран да не ги гаѓа американските војници...

Хамас тврди дека 13 заложници во Газа биле убиени во воздушни...

Најмалку 13 израелски и странски заложници држени во Појасот Газа се убиени во израелски воздушни напади во изминатите 24 часа, соопшти вооруженото крило на...

Украина: 20 лица ранети во воздушен напад врз градот Дњепар

Во воздушен напад врз Дњепар во центарот на Украина синоќа се ранети 20 лица, од кои три потешко се деца, соопштија украинските власти. Украинскиот...

САД извршија повеќе воздушни напади во Сирија по нападот врз американска...

Американската армија изврши повеќе воздушни напади во Сирија врз цели милитантни групи поддржани од Иран и одговорни за претходен напад со беспилотно летало, во...

Во Украина и покрај примирјето се огласија сирените за воздушен напад

И покрај привременото примирје во повеќе украински градови, вклучително и Киев се огласија сирените за воздушен напад. Украинците на социјалните мрежи објавија дека се слушаат сирените предупредувачи на воздушен напад,...

И покрај сирените за воздушни напади, во Киев се вратија домашните...

Алтруистичка конотација на украинскиот туризам Киевските улици во повеќето денови се прометни, со повремени сообраќајни метежи, кои го забавуваат движењето на возилата. Ако немаше предупредувања...