Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Груби: Албанската опозиција е целосно ставена во служба на ВМРО-ДПМНЕ

Вицепремиерот Артан Груби за албанската ТВ А2 Си-ен-ен изјавил дека речиси сите албански опозиционери во Македонија се излезени од ДУИ, а сега „се целосно...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе победи на парламентарните избори, желба за иден коалиционен...

ВМРО-ДПМНЕ ќе победи убедливо и секако ќе ја предводи во годините коишто следат идната македонска влада, истакна претседателот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски,...

Кривично треба да одговараат за тоа што ги заробија граѓаните, вели...

Очекувам дека Оливер Спасовски ќе сноси одговорност за тоа што го има направено како надлежен ресорен министер во МВР, дали тоа ќе биде како...

Мицкоски: Апелирам до пратениците да ја поддржат иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги повика пратениците од сите политички партии да го поддржат законското решение предложено од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со...

Мицкоски: Мериме имиња независно од огласот за претседателски кандидат, моментно не...

ВМРО-ДПМНЕ утре ќе одржи конститутивна седница на Републичкиот изборен штаб Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека во моментов постои оглас за избор на кандидат...

ВМРО-ДПМНЕ распиша јавен повик за избор на кандидат за претседател на...

ВМРО-ДПМНЕ врз основа на членовите 38, 40, 41 и 42 од Статутот на ВМРО-ДПМНЕ, како и заклучоците донесени на седницата на Извршниот комитет од...

Мицкоски не очекува да бидат нарушени процесите со техничката влада

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека тие остануваат на ставот дека нема да ја поддржат техничката влада.  За медиумите денеска тој изјави дека...

Тошковски: Ќе предложам измени на законот за патни исправи, надвор од...

Ова министерство е едно од клучните кои што ќе треба да овозможи фер и демократски избори во наредниот период, рече Панче Тошковски, кандидат за...

Муцунски: Тошковски, Петрова, Велковски, Трипуновски и Андоновски имаат обврска да обезбедат...

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, на денешната седница, одлучи да ги предложи за министри и дополнителни заменици-министри следните имиња, во рамки на законот, а согласно...

Мицкоски ги соопшти предлозите на ВМРО-ДПМНЕ: Компетентни и неизвалкани кадри во...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ ги соопшти имињата на техничките министри и заменици кои ќе ги предложи ВМРО-ДПМНЕ...