Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Мицкоски: Успешно консолидиравме 61 пратеник

Покрај 58 пратеници на коалицијата, имаме консолидирано точно 61 пратеник, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и иден мандатар Христијан Мицкоски. Одговарајќи на новинарски прашања пред...

Состанокот меѓу ВМРО-ДПМНЕ и Вреди позитивно оценет

Заврши состанокот на работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата  Вреди за преговори за формирање коалиција за нова влада што се одржуваше попладнево во седиштете...

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите на ниво на работни групи

Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди денеска ќе ги продолжат разговорите за состав на нова влада. Оттаму ја потврдуваат средбата, но нема официјална...

Екипирани работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди за преговорите за коалицирање

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди ги формираа работните групи за продолжување на разговорите за евентуално коалицирање во идната влада, откако викендот ги договорија општите начела...

ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди” на состанок наредните денови откако ќе се екипираат...

Од Коалицијата „Вреди" за МИА информираат дека денеска нема да се одржи најавената средба на работните групи со ВМРО-ДПМНЕ за продолжување на разговорите за...

Продолжуваат преговорите помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Вреди, соработката ќе се базира врз...

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди денеска треба да ги продолжат разговорите на ниво на работни групи за евентуално коалицирање во идната влада, откако викендот ги...

Остварена средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВРЕДИ

Денеска беше остварена средба помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН. Од страна на ВМРО-ДПМНЕ беа присутни претседателот Христијан Мицкоски, потпретседателите Александар Николоски, Владо Мисајловски, Тимчо Муцунски...

Муцунски: Утре почнуваат разговорите за соработка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски вечерва најави дека утре се очекува да почнат разговорите за евентуална соработка со коалицијата „Вреди“ околу идната влада. Не...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ ја слави победата на плоштад Македонија

Поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ, на коалицијата „Твоја Македонија“ и други граѓани се собраа на плоштадот „Македонија“ во Скопје каде со музика и со развеани знамиња...

Мицкоски: Народот си ја спаси државата, време е ДУИ заедно со...

Успеавме, успеавме. Победи Македонија, историска победа на народот, кажа вечерва на прес-конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. - Криминалот, корупцијата, неспособноста, тендерите, одземената држава, непотизмот...