Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Муцунски: Утре почнуваат разговорите за соработка меѓу ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски вечерва најави дека утре се очекува да почнат разговорите за евентуална соработка со коалицијата „Вреди“ околу идната влада. Не...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ ја слави победата на плоштад Македонија

Поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ, на коалицијата „Твоја Македонија“ и други граѓани се собраа на плоштадот „Македонија“ во Скопје каде со музика и со развеани знамиња...

Мицкоски: Народот си ја спаси државата, време е ДУИ заедно со...

Успеавме, успеавме. Победи Македонија, историска победа на народот, кажа вечерва на прес-конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. - Криминалот, корупцијата, неспособноста, тендерите, одземената држава, непотизмот...

Повикот на ДУИ за бојкот не успеа, игрите на власта се...

Повикот на ДУИ за бојкот не успеа, а денот ги извади на виделина игрите на власта. ДУИ посакува криза и преку бојкот сакаше да...

ВМРО-ДПМНЕ: Во предвечерието сме на финалната одлука дали Македонија ќе му...

Во предвечерието сме на финалната одлука  дали Македонија ќе му ја вратиме на народот или ќе остане заробена, рече Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ...

Верувам во убедлива двојна победа на изборите, порача Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ на овие избори е блиску до мнозинство во Парламентот и не би се изненадил ако имаме 61 пратеник, изјави денеска на новинарско прашање,...

Мицкоски: Очекувам ДУИ да оди во опозиција, политиката не треба да...

Жалам што раководството на ДУИ се уште живее во некои времиња кои се веќе минато. Македонија е на сите граѓани, ниту е федерација, ниту...

ФОТО: Со факели и тапани ВМРО-ДПМНЕ ја слави победата во првиот...

Претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска-Давкова денеска, на првиот круг претседателски избори, извојува убедлива победа против претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски. Пред палатата „Христо...

Се слави пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ се собираат поддржувачи на кандидатката за претседател Гордана Силјановска-Давкова во пресрет на резултатите од првиот круг на претседателски избори. Според последните...

Во интерес на Македонија е да добиеме чист изборен процес, истакна...

Изборниот процес помина генерално во фер и демократска атмосфера, со низа помали прекршувања предизвикани пред сѐ од партиите на власт и нивните активности, изјави...