Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Лога: Испративме дописи до координаторите на пратеничките групи и до Мицкоски...

Министерството за правда во пет наврати испратило допис, по писмен и по електронски пат, во врска со новиот Предлог-закон за амнестија до сите координатори...

Лефков: Џафери да се вразуми и да ги стави на гласање...

Талат Џафери спротивно на Деловникот за работата на Собранието ја одложи точката за гласање за потребата од отворање на уставот. Според Деловникот гласањето мораше...

Ковачевски бара национален консензус за ЕУ, опозицијата повторува дека не поддржува...

Премиерот Димитар Ковачевски побара национален консензус за уставните измени, кои се предуслов за одржувањето на втората меѓувладина конференција и практичен почеток на преговорите со...

СДСМ: На потег е Мицкоски, одговорноста сега е кај него, глас...

Сите министри во Влада од редовите на ДУИ, поднесоа оставки до премиерот Димитар Ковачевски, кои ќе се ефектуираат веднаш откакако пратениците на ДПМНЕ ќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Поднесените оставки на ДУИ да станат неотповикливи и да одиме...

Од Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ велат дека добро е што ДУИ по 20 години власт е подготвена да замине во опозиција од каде...

Стоилковски: Артан Груби ја вработил снаата на Ислам Абази

Наум Стоилковски, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, обвини дека Артан Груби ја вработил снаата на Ислам Абази, ЈО за организиран криминал, Шпреса Абази, како помлад соработник...

ВМРО-ДПМНЕ: Над 80 проценти од граѓаните се против уставните измени под...

СДС го игнорира својот народ и ги игнорира експертите. Тоа е големиот проблем на СДС. Над 80% од граѓаните се против уставните измени под...

ВМРО-ДПМНЕ: Зошто Бектеши ја откажа прес-конференцијата за Иловица, СДС го брани...

Зошто министерот Бектеши ја закажа, па одложи прес-конференцијата за Иловица? Дали Ковачевски сега ќе биде силен, па да побара одземање на концесијата или ќе...

Пендаровски смета дека уставни измени нема да се случат

Претседателот на државата Стево Пендаровски не е оптимист дека ќе се случат уставните промени, односно дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе го смени ставот и ќе...

Милошоски: Ја охрабруваме власта да ги достави уставните измени, за да...

Власта уште од февруари најавува дека уставните измени ќе влезат во Собрание, па потоа кажуваа дека ќе биде март, па мај, за да конечно...