Ознака: ВМРО-ДПМНЕ

Ако ВМРО-ДПМНЕ ги изгласа уставните измени ќе оставиме тие да одлучат...

Ако опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги изгласа уставните измени ќе добие можност да одлучи за датумот на изборите, изјави шефот на дипломатијата и потпретседател на ДУИ...

ВМРО-ДПМНЕ е за избори „на еден трошок“, СДСМ подготвен да разговара...

Продолжува јавното „лицитирање“ на власта и опозицијата околу одржувањето на претстојните претседателски и парламентарни избори. ВМРО-ДПМНЕ излезе со конкретен предлог, да се одржат идната...

Нека земе Ковачевски бел лист хартија и нека напише кој било...

Мора да се договори датум за редовни избори. Еве му еден предлог на Ковачевски. Нека земе бел лист хартија и нека напише кој било...

СДСМ е за одвоени избори, за ВМРО-ДПМНЕ прифатливи се двојни избори...

Останува отворено прашањето дали претседателските и парламентарните избори ќе се одржат одвоено или парламентарните избори ќе бидат истовремено со вториот круг на претседателските избори....

Ако се плаши Ковачевски, нека именува луѓе кои ќе разговараат со...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го оценува како политикантство ставот на премиерот Димитар Ковачевски дека треба да се остави простор за уставните измени за...

Под овие услови нема да се согласиме Бугарите да влезат во...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во утринската емисија на радио „Лидер“ уште еднаш нагласи дека под овие услови, ниту сега, ниту во иднина, ВМРО-ДПМНЕ...

Ќе го блокираме законот за амнестија, глупост е тврдењето дека сами...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира Законот за амнестија кој власта го пушти по скратена постапка изјави претседателот на најголемата опозициска партија, Христијан Мицкоски, за Тема...

Мицкоски повика на обединување зад коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Пештани каде имаше средба со локалното население, истакна дека попусти се гимнастиките на власта по однос...

„Со сите демократски и парламентарни методи ќе го спречиме донесувањето на...

„Оваа власт на Ковачевски е во очај. Затоа во рок од 6 години подготвуваат нова амнестија со која треба на слобода, а со тоа...

ВМРО-ДПМНЕ треба аргументирано да ѝ се спротивстави на Бугарија, вели Груевски

Влијание врз пратеници од моја страна немало. ВМРО-ДПМНЕ треба аргументирано да ѝ се спротивстави на Бугарија, порача преку Фејсбук поранешниот премиер во бегство Никола...