Ознака: влез во земјата

Укинати одлуките за задолжителни сертификати при влез во земјата

Владата на денешната седница донесе одлука да ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести и предлогот на Главниот координативен штаб, со која престанува...

Нови правила за влез во Бугарија од 1 јули

Од 1 јули, Бугарија воведува нов режим за влез на странци во државата. Земјите ќе бидат поделени на црвена, портокалова и зелена зона во...

Во Србија ќе се влегува само со негативен корона-тест, не постар...

Според одлуката на српските здравствени власти, за влез во земјата отсега ќе треба да се приложи негативен тест за коронавирус, кој не е постар...