Ознака: Ванес Мартиросјан

Головкин 20-ти пат ја одбрани титулата светски првак

Со нокаут во втората рунда над ерменско-американскиот боксер Ванес Мартиросјан, казахстанскиот боксер Генади Головкин (36) 20-ти пат ја одбрани титулата светски шампион во средна...