Ознака: Болест

Еболата зема животи во ДР Конго

Во Демократска Република Конго од 4 април до 13 мај регистрирани се 39 пациенти зболени од ебола, се наведува во денешното соопштение на Светска...

Нутриционист: Ѓоковиќ има болест што може да му го претвори животот...

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ очигледно не може да ја врати својата форма. Првпат во 15 години во првите 10 натпревари од почетокот на годината...

Болеста ноземоза ги испразни пчелните кошнички во Кичевско

Оваа болест беше присутна и претходните години, но сезонава се прошири до таа мера што достигна епидемиски размери. Има пчелари што имаат загубено 30-40,...