Ознака: бензиски пумпи

Франција се соочува со недостиг на гориво, возачите спремни и да...

Речиси секоја петта бензинска пумпа во Франција нема доволно гориво поради штрајк на вработените во компанијата „Тоталенерџиз“, пишува „Фигаро“, повикувајќи се на Министерството за...

Долги колони на бензинските пред утрешното поскапување

По информацијата за зголемување на цените на нафтените деривати од поладнево почнаа да се создаваат редици од возила пред бензинските пумпи. Граѓаните брзаат да наполнат...

Зголемена фреквенција на возила на бензинските пумпи

На бензинските пумпи низ Скопје вечерва има зголемена фреквенција на возила откако Регулаторната комисија за енергетика објави дека од полноќ цените на горивата се...

Во Британија тензии поради кризата за гориво, луѓето се тепаат на...

Почна со недостиг на возачи за камиони, продолжи со недостиг на продукти во продавниците, па на ред дојдоа редовите за гориво пред бензинските пумпи. Оваа...