Ознака: батинци

Жител на Батинци скршил наплатна рампа и удрил во полициски џип

Триесетгодишен кумановец бил приведен, откако претходно искршил наплатна рампа кај Романовце, а на влезот од Скопје удрил во полициско возило. - Денеска полициски службеници од...

Приведен криминалец од Батинци баран со потерница

Приведен 30-годишен жител на с.Батинци, баран со потерница. Според информаиите од МВР, З.Н. бил фатен ноќеска од полициски службеници од САЕ Тигар во координација со...

Опожарен „мерцедес“ во Батинци

Изутринава, во 3.10 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во скопското село Батинци било опожарено возило „мерцедес“, сопственост на Х. К. (33). Извршен...

Во камион на 22-годишник биле пронајдени 70 мигранти

Кривични пријави против 22-годишниот Е. С. од скопското село Батинци и уште едно лице се поднесени поради сомнение дека сотирле кривично дело шверцување мигранти,...

Ограбен таксист во Батинци

Педесет и петгодишен скопјанец пријавил дека во селото Батинци две лица што тој ги превезувал со такси-возилото со закана му одзеле пари и накит. Се...

Маж хоспитализиран откако бил претепан од три лица

Жител од село Батинци бил физички претепан од три лица, по што е хоспитализиран, соопшти МВР. Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 19:20 часот...