Ознака: балтимор

Уривањето на мостот во Балтимор потсети на шест големи несреќи во...

Од 1960 до 2015 година, имало 35 големи урнувања на мостови ширум светот поради судар на бродови или баржи, со вкупно 342 жртви, според...

Нема надеж за спасување на исчезнатите по уривањето на мостот во...

Се претпоставува дека шестмината исчезнати по уривањето на мостот во Балтимор не ја преживеале несреќата, при што потрагата по нив привремено е прекината, соопштија...

Најмалку 20 работници паднале во вода по уривањето на мостот во...

Се смета дека најмалку 20 работници паднале во вода по уривањето на мостот во Балтимор, изјави за „Би-би-си“ Кевин Картрајт од противпожарната служба на...

Видео: Се урна мост во Балтимор откако во него удри товарен брод

Во американскиот град Балтимор се урна голем мост откако во него удри товарен брод, пренесуваат светските медиуми. Инцидентот се случил околу 1.30 часот по...

Најмалку четворица убиени и 25 повредени во пукотница во Балтимор

Подготвил: Mарјан Велевски Нов масакр во САД Најмалку четири лица се убиени, а 25 други се повредени по пукање од огнено оружје на забава во Балтимор,...

Пет мртви и 12 застрелани во Балтимор

Во осум одделни пукања во текот на викендот, пет лица загинаа во Балтимор, вo американската држава Мериленд, додека седум беа повредени, соопштија локалните власти. Градот...

Музејот во Балтимор ќе купува само дела чии автори се жени

Музејот на уметноста во Балтимор, САД ги откри плановите дека од идната година ќе купува само дела чии автори се жени. Во моментов, само...

Трамп претставен преку џиновски балон во форма на стаорец

Џиновски балон преку кој Трамп е прикажан како стаорец беше пуштен на парадата на демонстранти во Балтимор пред посетата на претседателот, кој пред два...

Маж извикувал нацистички поздрав на еврејска претстава

Во татар во американскиот град Балтимор дошло до инцидент кога еден маж почнал да извикува: Хајл Хитлер! Хајл Трамп! Инцидентот се случил за време...

Еден загинат при уривање на ѕид во Балтимор

Едно лица загина, а едно се води за исчезнато откако се сруши зграда во рамки на складиштето на компанијата „Амазон“ во американскиот град...