Ознака: Арбер Таравари

Летово ќе биде жешко, има внатрешна десинхронизација во ДУИ, кажа Таравари

Летово ќе биде релативно жешко, со доста настани на политичката сцена во Македонија. Да видиме како ќе се одвиваат и според тоа ќе видиме...

Таравари најави протестен марш на Алијанса за Албанците и Алтернатива

Генералниот секретар на Алијансата за Албанците, Арбер Таравари, вечерва во гостување на ТВ 24 Вести најави дека заедно со Алтернатива идниот понеделник ќе одржат...