Полициски службенуци од ОВР Прилеп денеска во 3.15 часот на улица „Марко Цепенков“ го лишиле од слобода Н.У.(43) од Прилеп.

Како што информираат ид МВР, тој се сомничи дека извршил кривично дело „кражба“ и кај него биле пронајдени повеќе предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело.

Осомничениот бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава велат од МВР. Ка.М.