Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со појава на магла по котлините.

Утринската температура ќе се движи од минус два до минус осум степени, а дненвата од два до седум степени.

Во Скопје ќе биде облачно. Утринската температура ќе достигне до минус шест степени, а дневната температура до три степени.

Следува период на стабилно и суво време, освен во петок кога ќе има слаби локални врнежи од дожд и снег, а наместа и услови за замрзнат дожд. По котлините ќе има услови за појава на магла особено утре и за време на викендот.